• Slide Background Image
  ZiiC Metal Maden
  ZiiC Metal Mining Corp
  Hedefimiz firmamızın sektörde öncü firmalardan biri olmasını sağlamaktır.
 • Slide Background Image
  ZiiC Metal Maden
  ZiiC Metal Mining Corp
  Şirketimiz Molybdenum ruhsatlı sahalarında arama ve üretim çalışmaları yapmaktadır.
  Amacımız, doğada bulunan madenlerimizi ekonomiye ve üretim faaliyetlerine kazandırmaktır
 • Slide Background Image
  ZiiC Metal Maden
  ZiiC Metal Mining Corp
  Fabrikamızda çinko külçe hidrometalojik yoluyla yüzde 99.96 ile 99.99 arasında üretilmektedir.
  Çinko hammaddesi galvanize ve boya ve kozmetik gibi birçok farklı alanda kullanılmaktadır. Bu yüzden çinko külçe ihtiyacı da günden güne artış göstermektedir

About ZiiC Metal

Kayatepe grup firmalarından ZiiC Metal olarak sahalarımızda bulunan kurşun, çinko ve gümüş içeren tüvenan cevher üretmekteyiz.
Kurumsallaşmanın bilincinde, deneyimli çalışanları ile çağdaş teknolojileri de kullanarak dünya standartlarına uygun çalışmak, vazgeçilmez prensip ve hedefimizdir.
Turkish Metal A.Ş. olarak amacımız; iş sağlığı ve güvenliği ilkelerine uygun çalışma alanlarında, en etkin ve verimli olacak şekilde, bilimsel çalışmalarımızın verilerine dayalı olarak pazarın ihtiyacı olan kalite ve özellikte çinko cevheri üretmektir.
Fark yaratan çalışma prensibimiz ve ileri teknoloji kullanımımız ile çinko ve kurşun üretiminde yeni bir çığır açarak, hem yurt içi hem de yurt dışı pazarında Örnek alınan bir konuma gelmiştir. Çinko ve kurşun minerallerin üretilmesinin ardından zenginleştirme fabrikasında çinko ve kurşun konsantreleri üretilip çeşitli sınıflarda piyasaya sunulur.
Çinko konsantresinden elektroliz sisteminde külçe çinko üretimi gerçekleştirilir, Çinko külçesinin Kullanım Alanları korozyondan korunma amacıyla, çelik gibi diğer metallerin galvanize edilmesinde, boya, pirinç, Kozmetik, alman gümüşü gibi alaşımların yapımında, genellikle otomotiv endüstrisinde döküm kalıplarında, pillerin gövdelerinin yapımında kullanılır.
ZiiC Metal olarak dünya çapında ki bağlantı kanallarını kullanarak ürettiğimiz ürünleri dünyanın dört bir yanına ihracatını yapmaktayız. Firmamız Kurşun, Çinko, Bakır, Molibden cevherleri üzerine uzmanlaşmıştır.

heading img

Madencilik Faaliyetleri

ZiiC Metal Şirketi bünyesinde mevcut Kahramanmaraş, Alanya, Kırıkkale illerinde bulunan maden ocaklarında faaliyet göstermekte ve ülkemizin diğer illerinde ise arama ve araştırma çalışmaları son hızla devam etmektedir.

heading img

Çinko kurşun zenginleştirme

Kahramanmaraş, Kırıkkale, Malatya, Alanya bölgelerinde ki maden ocaklarından üretilen çinko, kurşun ve molibden tüvenan cevher, zenginleştirme tesisimizde işlendikten sonra konsantre olarak piyasaya arz edilmektedir.

heading img

Uluslararası ilişkilerimiz

ZiiC Metal olarak 10. yılımızı tamamlarken, köklü kurumsal kültürümüz, güçlü uluslararası ilişkilerimiz sayesinde geleceğe emin adımlarla ilerliyoruz. Paydaşlarımızla birlikte istikrarlı ve sürdürülebilir yarınları inşa edeceğiz.

Gallery

ZiiC Metal Maden ve Metal sektöründe bilim ve Tecrübeye dayalı çalışmaları ve yüksek peformans vizyonuyla kısa zamanda çok büyük işler başaran bir firmadır.

Portfolio Item

Open the photo

ZiiC Metal
Portfolio Item

Open the photo

ZiiC Metal
Portfolio Item

Open the photo

ZiiC Metal
Portfolio Item

Open the photo

ZiiC Metal
Portfolio Item

Open the photo

ZiiC Metal
Portfolio Item

Open the photo

ZiiC Metal

Advertisement

Background

Vizyonumuz

ZiiC Metal 11 yıldan fazla bir süredir çinko, Kurşun ve Molibden cevheri madenciliği alanında faaliyet gösteren bir şirket olarak, dünya genelinde madencilik sektöründe liderliğe yürüyen bir vizyona sahiptir. Gelecekteki madencilik uygulamalarının şekillenmesine öncülük ederek, sürdürülebilirliği ve inovasyonu benimseyen bir yaklaşımla dünya çapında bir referans noktası olmayı hedefler. Tüm paydaşlarımıza ve partnerlerimize değer sunmak nihai hedeflerimiz arasında yer almakta ve hedeflerimize ilerlerken “dürüstlük ve etik” yaptığımız her şeyin temelini oluşturmaktadır.Metal madenciliğinde çevreyi, toplumu ve yasaları gözeterek, sürdürülebilir bir yaklaşımla ülke ekonomisine değer katmak en önemli hedefimizdir.

Background

Yönetim Kurulu Başkanı'nın Mesajı

İmkansızları gerçekleştirmek için çalışıyoruz.

Background
Değerli Paydaşlarımız,

11 yıla dayanan tecrübe ve güvenilirliğimiz; insan ve kalite odaklı çalışma anlayışımız 16, doğaya ve çevreye saygımız, sürekli gelişen teknolojimiz ve sadakatli çalışanlarımız gücümüzü ve en önemli kaynaklarımızı oluşturdu. Firmamızın çinko ve kurşun madenciliği konusunda edindiği bilgi birikimi, teknik personel ve teknik ekipmanlar ile çalışarak, üreterek büyüdük ve buralara geldik .
ZiiC Metal Şirketi olarak ileriki yıllarda uygulayacağımız projelerle Türkiye’nin önemli bir Molibden üreticisi olmayı planlamaktayız. uygulayacağımız etkin politika ve tedbirlerle şirketimizin bundan sonra da faaliyetlerini tutarlı ve karlıbir şekilde sürdüreceğine inancım tamdır.

Mahir Kayatepe

Tüm soru ve önerilerinizi bize yazın